Inteligence budov header

Inteligence budov

Inteligentní domy

Stále častěji se dnes setkáváme s pojmem inteligentní dům, inteligentní domov je vybavený počítačovou a komunikační technikou, umožňující ovládat nejrůznější zařízení a audiovizuální přístroje dle zájmu, potřeb či pohybu obyvatel.

Kromě optimalizace spotřeby energie a z ní plynoucích nákladů nabízí také kontrolu nad bezpečností, celkové pohodlí a zábavu. Tyto činnosti je možné ovládat třeba přes klasické ovladače na stěnách, které na první pohled vypadají jako spínače, nebo i přes dotykový panel. Praktické využití tedy můžeme rozdělit do tří hlavních oblastí: řízení spotřeby energií, bezpečnost a zábava.

Logo LOXONE

Loxone nabízí komplexní řešení pro váš chytrý domov a výrazně tím zvyšuje úroveň Vaší bezpečnosti a pohodlí.

Inteligentní automatizace bytových, průmyslových, hotelových i kancelářských budov – Loxone automatizuje všechny druhy projektů.

Logo Control4

Představte si dům, kde všechno řídíte pomocí designových ovládacích panelů Control4 ve zdech nebo ze svého mobilu. Celkový vzhled domu nenaruší žádná technika, vše je zabudované přímo ve zdech a stává se tak skutečnou součástí domu.

Logo KNX

Inteligentní sběrnicové systémy činí budovy nákladově mnohem efektivnější, ovladatelnější, bezpečnější, mnohem přizpůsobivější, energeticky úspornější a především mnohem komfortnější a pohodlnější. Standard KNX zaujímá rozsáhlý trh s domovními automatizačními systémy

Fotovoltaika a LOXONE

Inteligentní budova efektivně využije kombinaci všech opatření, které se podílejí na dosažení požadovaného výkonu tak, aby se minimálně spotřebovala energie. Zvyšuje energetickou účinnost s důrazem na udržitelné snížení spotřeby energie, ať už v domácnosti nebo ve firmách. Nejdůležitějším cílem energetického managementu je optimální využití vlastní energie z fotovoltaického systému. Inteligentní systém řízení energie dokáže s dosažením tohoto cíle velmi efektivně pomoci.

Zjistit více

Vytápění

Inteligentní dům umožňuje nastavit teplotu v celém domě nebo v jednotlivých místnostech. Umožňuje zjištění aktuálních teplot i automatickou regulaci podle předem nastavených programů.

Vaše domácnost bude precizně regulovat teplotu v každé místnosti zvlášť a optimálně využije energie pro topení i chlazení. Topení navíc spolupracuje např. se stíněním, což znamená maximální komfort a také úspory.

Osvětlení

Nastavení světelných scén pro jednotlivé místnosti. Ve spojení s pohybovými čidly automatické spínání  osvětlení v určených prostorách. Ovládání osvětlení bazénu v závislosti na venkovním světle, to jsou některé z funkcí, které inteligentní dům podporuje. ​Automatické ovládání světel příznivě přispívá k úsporám energie.

Energie

Díky mnohým otevřeným rozhraním je systém nekonečně flexibilní. To umožňuje globálně jedinečný a komplexně energetický management, který otevírá mnohé možnosti pro úsporu energie.

Inteligentní management energie šetří náklady na energii, snižuje emise CO2 a poskytuje vyšší komfort.

Stínění

Stínění dokáže mnohem více než jen chránit před sluncem. Funguje automaticky, dokáže se přizpůsobovat aktuálním povětrnostním podmínkám a zajišťuje maximální soukromí v domácnostech, firmách i komerčních prostorách.

Rekuperace a ventilace

Kvalita vzduchu je jedním z významných faktorů, jenž ovlivňuje náš každodenní život. Díky inteligentní ventilaci se nemusíte starat o škody způsobené plísněmi, o různé přípravky proti nim, ani se strachovat o své zdraví. Inteligentní regulace ventilace a rekuperace na základě vlhkosti a úrovni CO2 v místnosti vám umožní relaxovat a užívat si nejlepší kvalitu vzduchu po celý den. Díky interakci vytápění, ventilace a klimatizace ušetříte mnoho cenné energie. Pokud je nutné místnost chladit a systém vyhodnotí, že je možné využít nižší venkovní teploty, použije ventilaci k přivedení studeného vzduchu z vnějšku. Klimatizace zůstane vypnutá. Celkem chytré, že?

Další 

  • Ovládání vjezdových vrat, garáže, pojezdy
  • Chytré SIP interkomy
  • Video/audio
  • Mobilní přístup
  • Inteligentní zámky SmartLock, bezklíčový přístup
  • Přístupové a docházkové systémy
  • Kamerové systémy s detekcí SPZ, rozpoznávání objektů, obličeje
  • Závlahové zahraní systémy, ovládání bazénů
  • Hlasoví asistenti Amazon Alexa Echo, Google Asistant, Apple Siri

To jsou jen některé z aplikací, které inteligentní domy poskytují, a je více než pravděpodobné, že jejich výčet do budoucna poroste.

Katalog

Stáhněte si PDF katalog našich produktů.
Koukněte se co všechno dokážeme vytvořit.

stáhnout pdf katalog

Naše další služby

Firemní ICT infrastruktura

Firemní ICT infrastruktura

Zabezpečovací systémy

Kamerové, zabezpečovací a přístupové systémy

Fotovoltaické elektrárny

Fotovoltaika

Požární signalizace EPS